БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Тачи: Идејата за корекција на границата прв ја изнесе Ибрахим Ругова

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека идејата за корекција на границата со Србија, за која тој упорно се залага од минатото лето, прв ја изложил првиот претседател на Косово Ибрахим Ругова, а подоцна и поранешниот претседател на Собранието, академикот Неџат Даци и членот на раководството на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), градоначалникот на Гњилане Љутфи Хазири, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close