ЕвропаЕвропа.Портал

Тајани: Не мислев никого да навредам, само ги спомнував мртвите

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани денеска посочи дека со завчерашната изјава немал намера да ги налути Хрватите и Словенците, туку сакал да се присети на мртвите и да испрати порака на мир.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close