ЕвропаЕвропа.Портал

Тајани го повикува Рим да ѝ се приклучи на ЕУ по прашањето за Венецуела

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани врши притисок врз италијанската Влада да се приклучи кон другите земји на ЕУ по прашањето за Венецуела.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close