ЕвропаЕвропа.Портал

Тајани го повикува Рим да ѝ се приклучи на ЕУ по прашањето за Венецуела

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани врши притисок врз италијанската Влада да се приклучи кон другите земји на ЕУ по прашањето за Венецуела.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close