Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Тајани: Брегзит без договор би бил катастрофа

Евентуалното истапување на Велика Британија од ЕУ без договор би имало катастрофални последици, предупреди денеска претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close