Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Суспендирани шестмина француски новинари обвинети за кибер малтретирање

Новинари на францускиот дневен весник „Либерасион", на неделникот „Инрок“ и вработен во агенција за реклами се суспендирани од работа, по откривањето на аферата, наречена „ЛОЛ Лига“, за нивно учество во кампањи за малтретирање преку социјалните мрежи, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close