СветСвет.Портал

Судир помеѓу учителите и полицијата во Рабат

Припадниците на Синдикатот на учителите денеска одржа протест пред Министерството за образование  во главниот град на Мароко, Рабат, а потоа се упатија кон кралската палата каде се судрија со полицијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close