Политички партии

Средба на Мицкоски со Јанез Јанша

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски денес (07.02.2019), во Љубљана оствари средба со лидерот на Словенечката демократска партија, Јанез Јанша.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close