БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Средба Цакај – Могерини: Одлучност во унапредувањето на процесот за интеграција на Албанија

Албанскиот министер задолжен за Европа и надворешни работи Гент Цакај во Брисел се сретна со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close