0_Спорт.ПорталФудбал

Солскјер: Лукаку многу работи во последно време

Тренерот на Манчестер јунајтед Оле Гунар Солскјер ги пофали неговите фудбалери за победата над Кристал палас (3:1). Норвешкиот стручњак се осврна и на играта на двојниот стрелец Ромелу Лукаку.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close