0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталГраѓански секторЕкономијаПолитика

Собранието ги поддржа законските дополнувања за исплата на лозарите

Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 83. седница по скратена постапка ги поддржа дополнувањата на Законот за земјоделство и рурален развој кои предвидуваат финансиска помош за земјоделците што од  2014 година до денес ги продале своите производи, но за нив од откупувачите се уште не добиле пари. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close