0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталГраѓански секторЕкономијаПолитика

Собранието ги поддржа законските дополнувања за исплата на лозарите

Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на 83. седница по скратена постапка ги поддржа дополнувањата на Законот за земјоделство и рурален развој кои предвидуваат финансиска помош за земјоделците што од  2014 година до денес ги продале своите производи, но за нив од откупувачите се уште не добиле пари. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close