0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието еден месец не постапува по предлогот на претседателот Иванов за член на Судскиот совет

Собранието на Република Македонија повеќе од еден месец не постапува по предлогот на претседателот Ѓорге Иванов за нов член на Судскиот совет, велат за МИА од Кабинетот на претседателот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close