0_Македонија.ПорталПолитика

Со допис до НАТО побаранa исправка за користењето на терминот „македонски јазик“

Премиерот Зоран Заев изјави денеска дека e испратен допис со кој се бара корекција во делот на користењето на терминот „македонски јазик“ на веб-страницата на НАТО. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close