СветСвет.Портал

Снимател на Би-би-си нападнат на митинг на Трамп

Еден поддржувач на американскиот претседател Доналд Трамп нападна снимател на Би-би-си за време на митингот на претседателот во Ел Пасо, на границата со Мексико.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close