СветСвет.Портал

Словенија го призна Гуаидо за привремен претседател на Венецуела

Словенечката Влада го призна денеска опозицискиот лидер Хуан Гуаидо за привремен претседател на Венецуела, со што официјална Љубљана, по двонеделни внатрешни расправии се придружи на групата од 23 европски земји кои го сторија истото.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close