0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Силниот долар не им се допаѓа на сите

Постојаното зајакнување на доларот се заканува за заздравувањето на американските берзански индекси, негативно влијае на профитот на компаниите и, исто така, ги зголемува стравувањата за забавување на економскиот раст на земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close