Дописници СветСветСвет.Портал

„Си-Би-Ес“: Министерството за правда сакало да го разреши Трамп

Поранешниот заменик директор на Федералното биро за истраги (ФБИ), Ендрју Мекејб во интервју за „Си-Би-Ес“ изјави дека американското Министерство за правда разгледувало опција за можно разрешување на претседателот на САД, Доналд Трамп повикувајќи се на 25-от амандман од Уставот на САД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close