0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Шекеринска: Повеќе од 12 милиони денари за унапредување на физичката подготвеност на припадниците на АРМ

Повеќе од 12 милиони денари за унапредување на физичката подготвеност на припадниците на Армијата на Република Македонија (АРМ), како еден од приоритетите за следниот период, најави министерката за одбрана Радмила Шекеринска за време на денешна посета на тетовската касарна „Кузман Јосифовски-Питу“ во Тетово. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close