0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Шекеринска: Повеќе од 12 милиони денари за унапредување на физичката подготвеност на припадниците на АРМ

Повеќе од 12 милиони денари за унапредување на физичката подготвеност на припадниците на Армијата на Република Македонија (АРМ), како еден од приоритетите за следниот период, најави министерката за одбрана Радмила Шекеринска за време на денешна посета на тетовската касарна „Кузман Јосифовски-Питу“ во Тетово. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close