Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шефот на белгиското воено контраразузнавање обвинет за шпионажа за Русија

Шефот на военото контраразузнавање на Белгија Клемент Нанденборг е привремено суспендиран од должноста поради обвинение за шпионажа во корист на Русија, пишува весникот „Де Морген“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close