СветСвет.Портал

Шанахан, по Авганистан, во ненајавена посета и на Ирак

Вршителот на должност американски секретар за одбрана Патрик Шанахан денеска пристигна во ненајавена посета на Ирак, каде што со американските воени команданти и со претставници на ирачката Влада ќе разговара за понатамошното присуство на силите на САД во земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close