Дописници МКДОпштински вести

Се оштетува сообраќајната сигнализација на патот кон Голак

Веќе извесен период во Делчево забележлива е појава на уништување на дел од поставената патна сообраќајна сигнализација кон планината Голак. Најмногу на мета на несовесните граѓани се поставените бели столбчиња кои искршени можат да се забележат на неколку локации на патот кој води до делчевската планина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close