Дописници МКДОпштински вести

Се оштетува сообраќајната сигнализација на патот кон Голак

Веќе извесен период во Делчево забележлива е појава на уништување на дел од поставената патна сообраќајна сигнализација кон планината Голак. Најмногу на мета на несовесните граѓани се поставените бели столбчиња кои искршени можат да се забележат на неколку локации на патот кој води до делчевската планина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close