0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталТема

Се очекува 2019-та да биде година на електрични возила на македонскиот пазар

Субвенции, станици за полнење и најави за нови модели на електричните возила. Според најавите, 2019 треба да биде година на возила со 0 емисија на штетни гасови на македонските улици. Сепак, ваквиот „зелен“ бран сè уште е само во најава на македонскиот пазар на возила.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close