0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Сејдл од мај ја презема директорската функција во Мекларен

Поранешниот шеф на Порше, Андреас Сејдл, ќе започне со својата нова улога како управен директор на Формула 1 тимот Мекларен од почетокот на мај.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close