СветСвет.Портал

Сандерс: Во Сирија ќе останат околу 200 американски „миротворци“

Портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс изјави дека по повлекувањето на американската војска од Сирија, во земјата ќе остане контингент од околу 200 „миротворци“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close