Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД воведоа санкции за петмина Венецуелци блиски до Мадуро

Министерството за финансии на САД воведе санкции за петмина вработени во разузнавањето и безбедносните служби блиски „поранешниот претседател на Венецуела" Николас Мадуро.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close