Дописници СветСветСвет.Портал

САД почнуваат кампања за декриминализација на хомосексуалноста во повеќе земји

Администрацијата на претседателот Доналд Трамп подготвува глобална кампања за декриминализација на хомосексуланоста во десетина земји каде се уште е противзаконски да се биде хомосексуалец, јави Ен-Би-Си.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close