Дописници СветСветСвет.Портал

САД: Џихадистите да се вртаат во своите земји и да им биде судено

САД високо го оценија хуманиот третман на Сириските демократски сили (СДФ) кон заробените џихадисти од групата Исламска држава (ИД) и ги повикаа земјите чии државјани се тие да ги репатрираат и отворат кривични постапки против нив.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close