СветСвет.Портал

САД бараат итна седница на СБ на ОН за Венецуела

САД побараа утре да биде свикана итна седница на Советот за безбедност на ОН, на која ќе се разговара за ситуацијата во Венецуела, откако силите на претседателот Николас Мадуро ги спречија конвоите со странска хуманитарна помош да влезат во земјат.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close