0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Реконструкцијата на убиството на Никола Саздовски траеше речиси три часа (видео)

Речиси три часа денеска на автобуската постојка во Автокоманда траеше реконструкцијата на убиството на 20-годишниот Никола Саздовски во присуство на сведоците и вештите лица. Настанот се одвиваше под големо полициско обезбедување, а булеварот беше затворен три часа во еден правец и околу еден час и во двата правцa на движење.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close