0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Реконструкцијата на убиството на Никола Саздовски траеше речиси три часа (видео)

Речиси три часа денеска на автобуската постојка во Автокоманда траеше реконструкцијата на убиството на 20-годишниот Никола Саздовски во присуство на сведоците и вештите лица. Настанот се одвиваше под големо полициско обезбедување, а булеварот беше затворен три часа во еден правец и околу еден час и во двата правцa на движење.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close