КултураКултура.ПорталОригинални текстови

Реакција на Министерството за култура на обвинувањата за нетранспарентност

Во врска со обвинувањата за нетранспарентност од страна на Министерството за култура при денешната работа на стручните комисии кои ги разгледуваа одбиените апликации на Годишните конкуси за проекти од национален интерес, сакаме да известиме за следново:

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close