БалканБалкан.Портал

Рама: Раката за дијалог е подадена, избори во јуни 2021

Албанскиот премиер Еди Рама вечерва реагираше околу одлуката на опозицијата да се откаже од пратеничките мандати и барањето за предвремени парламентарн избори.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close