БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пуштени на слобода припадниците на УНМИК кои украдоа паричник

Косовската полиција потврди дека вчера во Приштина се приведени двајца припадници на меѓународната мисија на Обединетите нации во Косово - УНМИК, осомничени дека во еден локал во центарот на градот украле паричник, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close