Временска прогноза

Променливо облачно и постудено

Скопје, 12 февруари 2019 (МИА) – Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет степени, а дневната температура од нула до девет степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува засилен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до два степени, а дневната температура до пет степени.

Back to top button
Close