Дописници МКДОпштински вести

Продолжува соработката на Општина Новаци со збратимената Дуги Рат од Хрватска

Градоначалникот на општина Новаци Љубе Кузманоски викендов беше домаќин на делегација од збратимената општина Дуги Рат од Хрватска, предводена од градоначалникот Јерко Роглиќ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close