0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваИнтервјуПолитика

Примислав Димовски, командант на полициската единица „Алфа“

„Алфите“, од формирањето до денес, го оправдаа постоењето. При формирањето на единицата имаше специфична ситуација во тие години, особено во градот Скопје. Беше постконфликтен период во кој стапката на криминал беше енормно зголемена, а функционирањето на полициските станици по основа на системот за безбедност во градот беше на многу ниско ниво.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close