СветСвет.Портал

При воздушен напад во сириската провинција Деир ел Зор загинаа и повредени се околу 70 луѓе

Најмалку 70 цивили загинаа или се повредени при воздушен напад на меѓународната коалиција предводена од САД во сириската провинција Деир ел Зор, јави денеска сириската новинска агенција САНА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close