Svet.SlajderСветСвет.Портал

Претседателот на Таџикистан побара помалку да го фалат

Претседателот на Таџикистан, Емомали Рахмон побара помалку да го фалат, бидејќи оценил дека претерано се пеат песни во негова чест, јави државната телевизија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close