БалканБалкан.Портал

Преговори за обединување на српските партии произлезени од ДС

Српската опозициска Демократска партија (ДС) на Зоран Лутовац и неколку партии формирани од поранешни демократи водат преговори за обединување во една политичка партија, тврди во денешното издание белградскиот весник „Блиц“.   

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close