АнализаДописници МКДКултураКултура.Портал

Предизвикот да се биде „Град на културата“

Манифестацијата „Град на културата“ иницирана од Министерството за култура, прифатена и поддржана од општините во Македонија, почна да се реализира во 2004 година и оттогаш 15 години континуирано општините учествуваат во културниот натпревар на идеи преточен со презентација на бројни јавни настани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close