0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

По Меланија, во Белата куќа можеби ќе има уште една Словенка

Демократската сенаторка од Минесота Ејми Клобушар, која ја објави кандидатурата за претседателските избори во САД во 2020 година, исто како и првата дама на САД Меланија Трамп, има потекло од Словенија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close