ЕвропаЕвропа.Портал

Порошенко потпиша уставен амандман за влез на Украина во ЕУ и НАТО

Претседателот на Украина, Петро Порошенко денеска го потпиша уставниот амандман со кој се обврзува на влез на државата во НАТО и Европската Унија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close