ЕвропаЕвропа.Портал

Порошенко: На Русија да и се ускрати правото на вето во СБ на ОН

Претседателот на Украина, Петро Порошенко денеска повторно апелираше до меѓународната заедница на Русија да и се одземе правото на вето во Советот за безбедност на Обединети нации за прашањата поврзани со „руската агресија врз Украина“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close