Svet.SlajderСветСвет.Портал

Поранешен началник на ГШ на кинеската армија осуден на доживотен затвор поради мито

Поранешниот началник на Генералштабот на кинеската армија Фанг Фенгхуи воениот суд го осуди на доживотна казна затвор поради примање и давање мито и поседување на имот, чие потекло не може да го докаже.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close