СветСвет.Портал

Поранешен израелски министер осуден на 11 години затвор поради шпионажа во полза на Иран

Поранешен израелски министер денеска е осуден на 11 години затвор за шпионажа во полза на најголемиот непријател на неговата земја, Иран, откако се договори да ја признае вината, соопшти обвинител во неговиот случај.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close