Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Помпео: Не може да се постигне мир без спротивставување на Иран

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска на конференцијата за Блискиот Исток во Варшава, го посочи Иран како главна закана за регионот, порачувајќи дека спротивставувањето на Техеран е клуч за постигнување регионален мир.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close