Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Полско расипано месо откриено во уште две земји на ЕУ

Грција и Чешка се последните земји во кои е пронајдено увезено расипано месо од полска касапница, јави дописничката на МИА од Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close