ЕвропаЕвропа.Портал

Подметнати над 50 пожари во северниот дел на Шпанија

Во северниот дел на Шпанија избувнаа повеќе од 50 шумски пожари, во чие гаснење учествуваат над 700 пожарникари, а властите во Кантабрија побарале помош и од војската.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close