Општински вестиСкопје

Поделени дополнителни канти за собирање на отпадот во населбата Топаана

Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ – Скопје во координација со урбаната заедница во населбата Топаана денеска подели дополнителни сто канти за собирање на отпадот од индивидуалните домаќинства на улицата Максут Садик.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close