0_Магазин.ПорталЗанимливости

Почина швајцарскиот режисер Клод Горета

Швајцарскиот режисер Клод Горета, кој го режираше филмот „Плетачка на тантели“ со Изабел Ипер, почина на 89 години во Женева.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close