Фудбал

Почина Гордон Бенкс, голманот кој во 1966 со Англија стана светски шампион

Легендарниот англиски голман Гордон Бенкс почина денеска на 82 години. Тажната вест на социјалните мрежи ја објави поранешниот напаѓач на Англија и фудбалскиот експерт Гери Линекер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close