СветСвет.Портал

Пет лица загинаа при експлозија во рудник во Јужна Африка

Пет лица загинаа во експлозија на гас во рудник за јаглен, кој не е во функција во јужноафриканската покраина Мпумаланга, а неколку се блокирани, соопшти денеска полицијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close